Kompensasjon For Stjernetegn
Betydende C -Kjendiser

Finn Ut Kompatibilitet Med Stjernetegn

Kvinne slår høye priser i dagligvarebutikken og sier at det kostet henne 36 dollar å lage en kyllingsmørbrød

Trender

Avhengig av hvor du skal ut og spise , det er nesten alltid billigere å bare lage mat hjemme til deg selv i stedet. Sofi rapporterer at matlaging hjemme nesten alltid er rimeligere enn å gå ut og spise, avhengig av hvilke typer dagligvarer du får i forhold til hvor du skal ut og spise.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Pluss at det er den ekstra fordelen av å vite nøyaktig hva som går inn i maten din: du plukker proteinene, karbohydratene, grønnsakene. Du velger merkene du liker, sausene, smøret (hvis du bruker det) alt. Hvis du har matallergi, er du sannsynligvis ikke fremmed for å tilberede dine egne måltider også.

Det er imidlertid noen kilder på nettet som hevder at det er tilfeller der det kan være billigere å få noen andre til å lage maten din, spesielt hvis du har det bra med å kontinuerlig spise fastfood-mat fra et lokalt sted som har spesialtilbud på bestemte varer du kan kjøpe. for et røverkjøp. Og mens dette forestillingen har blitt utfordret , det er nå en anekdotisk situasjon fra en TikToker som kan støtte teorien om å spise, i noen tilfeller, kan være bedre for lommeboken din.

Artikkelen fortsetter under annonsen
Kilde: TikTok | @daniellewal2468

TikToker @daniellewal2468 la ut et nå viralt klipp av henne i bilen hennes der hun viser frem en pose med dagligvarer. Et tekstoverlegg i videoen lyder: 'Jeg dro til Publix for å få mat for å lage min kjæreste til en kyllingsandwich, og det var $36??? Vi skulle bare ha gått til Chipotle lol'

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Amerikanere sløser i gjennomsnitt 30-40 % av maten årlig , eller rundt 161 milliarder dollar i produkter. Det er viktig å merke seg at dette er et generelt tall og ikke nødvendigvis tar hensyn til mat kastet av kunder som allerede har kjøpt det.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Til det formål, men noen 80 % av amerikanerne ende opp med å kaste ellers god mat etter at de har kjøpt den. Selv om det kan hevdes at den aktuelle TikTokeren absolutt endte opp med å kjøpe mer mat enn hun ville ha fått på Chipotle for $36, kan det være slik at som mange av oss, neste gang hun planlegger å lage et måltid som krever noe av varer hun nettopp har kjøpt, ville de enten ha blitt bortskjemt eller mengdene er ikke nok, noe som vil kreve enda en tur til supermarkedet.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Det tar i seg selv tid ut av dagen, for ikke å snakke om tiden det tar å tilberede måltidet også.

Hvis du har lyst på en stekt kyllingsandwich, er det imidlertid noen folk på nettet som har gjort mye benarbeid, inkludert oppskrifter, på hvordan du kan lage det mye billigere enn $36 @daniellewal2468 brukte for å lage dem.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

God billig mat publiserte en oppskrift på en kyllingsandwich som de anslår kommer ut til rundt $1,60 en sandwich når den følges deretter. Justerer du for inflasjon og lokale dagligvarebutikkpriser, sammen med eventuelle tilleggsutstyr du ønsker å legge til smørbrødene dine, og den prisen vil sannsynligvis gå opp.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Dette nøysom-levende blogg for universitetsstudenter sier at å ta denne 'meal prepping'-tilnærmingen til å lage mat i store porsjoner, deretter kastet i kjøleskapet for å varmes opp/nyte på et senere tidspunkt, også reduserer mye penger et hjemmelaget måltid koster i motsetning til en bestillingsvare.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

TikTokers som så innlegget til @danielleawal2468 hadde en rekke forskjellige reaksjoner på påstandene hennes. Noen tok innlegget hennes som en krenkelse av Publix, mens andre vedtok at kjeden har vært kjent for å ha ganske høye priser avhengig av varene man kjøper. Andre foreslo at hun bare skulle kjøpe matvarekjedens ferdige smørbrød.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Og så sa andre mens butikken er dyrere enn andre dagligvarealternativer, at 'atmosfæren og kundeservicen og maten er på topp.'

Så var det de som sa at hun sannsynligvis bare ikke handler riktig om hun bruker så mye penger på å lage en kyllingsmørbrød, Publix-besøk eller ikke.

Artikkelen fortsetter under annonsen
  kjæreste dollar kyllingsandwich Kilde: TikTok | @danielleawal2468

Hva tror du? Er det noen ganger billigere å spise ute enn å lage mat til deg selv hjemme? Vil du heller lage dine egne måltider eller gå ut for å spise dem i stedet?